Psy - podstawowe informacje i ciekawostki

www.psy.edu.pl

Mops

Mopsy to rasa pochodząca najprawdopodobniej z Chin. Są to bardzo towarzyskie psy, nie znoszą samotności, które należą do małych psów molosowatych. Są niezwykle posłuszne swoim właścicielom, a także bardzo szybko się do nich przyzwyczajają oraz przystosowują do zasad panujących w domu. Mają krępą budowę ciała, najczęściej o czarnej sierści. Zdarzają się też mopsy w kolorze złotym oraz płowym. Nie wymagają długich spacerów, z tego względu nadają się do mieszkania w mieście a także w małych mieszkaniach.

Pies ten zdobywa teraz swą popularność w Polsce, z powodu tego, że nie potrzebuje on szczególnej uwagi i troski właściciela. Nie przysparza mu kłopotu. Rasa ta ma czasami problemy z oddychaniem, oraz z oczami, gdyż za bardzo wystają z czaszki. I to są wszystkie problemy zdrowotne, jakie dotykają tę rasę. Jest bardzo odporny. W Chinach pies ten ma bardzo duże znaczenie. Jest przekazywany tylko i wyłącznie w prezencie ukochanej osobie. Jeśli piesek ten trafi do niechcianej osoby, wówczas traci duszę.

mops

» ron777 [na] tlen.pl «


Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości treści prezentowanej na łamach niniejszego serwisu w formie elektronicznej, papierowej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autora jest surowo zabronione i będzie ścigane prawnie z pełną bezwzględnością.